Description
Product information
The Oatmeal Textured brick, manufactured by Ibstock, is an extruded brick that is buff in colour with a light texture.
- Guarantee – Statutory
Features and benefits
- The Oatmeal Textured brick, manufactured by Ibstock, is an extruded brick that is buff in colour with a light texture.
| Brand | Akor Building Products |
|---|---|
| Pack quantity | 250 |
| Product height | 65mm |
| Product length | 215mm |
| Product width | 102mm |
| Product weight | 550kg |
| Colour group | Cream |
| Product code | 5060950712250 |





Reviews
There are no reviews yet.