Description
Product information
The Grainger Antique brick, manufactured by Ibstock, is a wirecut, perforated facing brick that is red / multi in colour with a light texture.
- Guarantee – Statutory
Features and benefits
- The Grainger Antique brick, manufactured by Ibstock, is a wirecut, perforated facing brick that is red / multi in colour with a light texture.
| Brand | Akor Building Products |
|---|---|
| Pack quantity | 250 |
| Product height | 65mm |
| Product length | 215mm |
| Product width | 102mm |
| Product weight | 550kg |
| Colour group | Red |
| Product code | 5060950712854 |





Reviews
There are no reviews yet.