Description
Product information
Helps in assembling insulation panels.
- Guarantee – 1 year
- Suitable for Jointing
- Suitable for: Jointing
| Adhesive type | Permanent adhesive |
|---|---|
| Brand | Diall |
| Colour | Silver |
| Length (m) | 45m |
| Location | Interior & exterior |
| Material | Aluminium |
| Model name/number | TA241 |
| Pack quantity | 1 |
| Thickness (mm) | 0.07mm |
| Weight (g) | 305g |
| Width (mm) | 50mm |
| Product code | 3663602932307 |





Reviews
There are no reviews yet.