Description
Product information
The Sure Edge Internal Kerb Corner is used to finish corner of the roof where two Kerb trims meet on an Internal corner or where a Kerb trim meets a Drip trim on an Internal corner.This product is part of the Sure Edge flat roofing trim system. The full system can be used with flat roofing membranes such as Epdm Rubber and can be found separately on B&Q.
- Guarantee – Statutory
- Resistant to rust
- UV resistant
- Waterproof
| Brand | ClassicBond |
|---|---|
| Pack quantity | 4 |
| Product length | 0.05m |
| Product width | 100mm |
| Product weight | 0.4kg |
| Product thickness | 50mm |
| Material | uPVC |
| Product code | 5060539796626 |





Reviews
There are no reviews yet.