Description
Product information
Wienerberger Forum Smoked Branco is a soft mud facing brick which is suitable for use on any domestic or commercial building project
- Frost protected
- Guarantee – Statutory
Features and benefits
- High-quality product
- Grey clay facing brick
- Rough textured soft mud brick
- Manufactured by Wienerberger
- Suitable for use on any domestic or commercial building project
- Delivered nationwide by Brickhunter
| Brick construction type | Soft mud |
|---|---|
| Brand | Wienerberger |
| Pack quantity | 200 |
| Coverage | 60m² |
| Product height | 65mm |
| Product length | 215mm |
| Product width | 102mm |
| Product weight | 500kg |
| Durability | Heavy duty |
| Material | Clay |
| Colour group | Grey |
| Product code | 12152210 |





Reviews
There are no reviews yet.